Zlodějna

Fotovoltaika je zlodějna. Neustálé zdražování elektřiny, s výmluvami na emisní povolenky, není ZLODĚJNA? Luxusní značkový vůz Vás převeze  z bodu „A“ do bodu „B“ stejně jako lidové vozítko. A podívejte se kolik jezdí po silnici drahých luxusních vozů. Jsou snad výrobci drahých vozů zloději? Samozřejmě, že ne.

Máte na vybranou, buď budete akceptovat neustálé zvedání ceny, nebo jednorázově investujete do fotovoltaické elektrárny.  Ta Vám v budoucnu ušetří nemalé peníze. Čím více se elektřina zdražuje, tím více se urychlí návratnost a zvýší nárůst zisků. Elektřinu, kterou si sám vyrobíte a spotřebujete nemusíte platit.

Investice do FVE jsou peníze které Vám zůstanou doma. Budou na Vaši střeše, pergole zastřešení balkonu. Tyto peníze zvednou hodnotu Vašeho domu a jako součást RD si tuto investici můžete pojistit proti krádeži.

Ještě prosím chvilku. Stát Vám na Vaši elektrárnu dá 155 a ve vybraných oblastech až 175tis dotace. POZOR! Vy si zhodnotíte vlastní dům za státní peníze. Stále se Vám zdá, že FVE je zlodějna. Navíc při výpadku elektrické energie se u Vás bude stále svítit. Vaše mobilní telefony můžete dobíjet a v lednici se Vám nezkazí potraviny. Dává Vám to smysl?

Další argumenty jsou tipu snížení účinnosti panelů a náklady na údržbu elektrárny. Ano, za dlouhých 25 let se účinnost může snížit na výkon 80%, to je otázka dokoupení jednoho panelu. To už není tak vysoká částka. A informace pro Vás, FVE je vlastně bezúdržbová. Nemá žádné pohyblivé části proto je víceméně bezporuchová.

Ochraňujete životní prostředí. Čistá sluneční energie z Vaší elektrárny nezamořuje životní prostředí. A nyní bonbónek. Likvidace panelů. No to svi…., kdo a jak to bude likvidovat. Panely jsou z 97% recyklovatelné. Sklo, kov, křemík jsou suroviny, které určitě najdou další využití.

Pokud si ke své FVE pořídíte ještě elektromobil, šetříte dvakrát. Nemusíte kupovat pohonné hmoty. Elektromotor nepotřebuje olej. Nebo už jste do motoru ve své pračce dolévali olej?

Různí škarohlídi mají další námitky vůči FVE elektrárnám, buď je to z neznalosti technologie výroby sluneční energie a jejího využití, nebo již z principu jsou negativní. Pokud máte nějaké dotazy, chcete si ujasnit svou volbu pro instalaci fotovoltaické elektrárny, neváhejte mne prosím kontaktovat. Webový formulář naleznete ZDE

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.