Recyklace vody

Dnes recyklujeme papír, plasty, elektrospotřebiče  a také vodu. Odpadní i dešťová voda se po filtraci dá znovu použít třeba na splachování toalet, na mytí podlahy či praní prádla.

Náklady na pořízení recyklace se brzy vrátí a pak už jen šetříte. Navíc Vám stát přispěje dotacemi.Více o recyklaci vody a dotacích zde

Více informací

Další úspory na vodě

Není perlátor jako perlátor. Klasické perlátory mají průtok kolem 20 litrů za minutu. Tento průtok se dá snížit na 7litrů. To je dvě třetiny méně spotřebované vody a nákladů na vodu. 

Optimální řešení pro úsporu vody jsou spořiče vody, tzv. perlátory. Principem perlátoru je jeho schopnost mísit vypouštěnou vodu se vzduchem, tím získá na objemu, a tak se sníží skutečný průtok.

Při mytí rukou nebo sprchování je takto „upravená“ voda pro Vás velice příjemným požitkem.

Perlátor má menší otvory pro tekoucí vodu, čímž se v kombinaci se vzduchem zvyšuje i rychlost, s jakou z kohoutku vytéká. Proud je intenzivnější při menší spotřebě.

Čím je nižší spotřeba vody, tím jsou nižší náklady na její ohřev. A také je tím vyšší úspora finančních prostředků. V rámci větších úspor je možné nainstalovat do sprchy úspornou hlavici.

Antonín Burďák

autor knihy KDYŽ VÍTE PROČ?
obyčejný kluk, který chce pomáhat lidem
Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.