Kudy  utíkají peníze? 

Stará pravda povídá, že musíte snížit náklady nebo navýšit příjmy. V tom nejlepším případě je dobré sloučit oba principy.

Tato stránka se věnuje hlavně snížení nákladů. Podívejte se, kde všude můžete ušetřit. Zapisujte každou korunu, která k Vám přijde i každou korunu, kterou musíte vydat.

Aby se Vaše peněženka naplnila, musíte mít pod kontrolou své příjmy ale hlavně výdaje. Zjistěte si, kudy Vám utíkají penízky z rodinného rozpočtu. Jednoduše si vše zapisujte. 

Řídíme jen to, co máme skutečně pod kontrolou. Auto, firmu i osobní finance. Když nemáte auto pod kontrolou, vybouráte se. Když nemáte pod kontrolou finance,.............?   

Další lumpárny dodavatelů energií

GARANCE NIŽŠÍ CENY. Klient s vysokou cenou za 1 MWh (1560,- Kč) ještě platí 256,-Kč GARANCI, aby dostal slevu 4,- Koruny.

Navýšení ceny energií v průběhu roku, o kterých klient ani neví. Bohužel ani z faktury to nevyčte. Další klient. Snížení ceny za MWh, aby klient neutekl a vzápětí navýšení měsíčního paušálu.

Jiná faktura. Pronájem LED žárovek od dodavatele. Pronájem 13,90 měsíčně, smlouva na dva roky. Žárovku koupíte za 120,-Kč. ZA DVA ROKY PRONÁJMU ZAPLATÍTE 403,- Kč!!! (to je cena i s DPH)

Černá díra na vašem účtu se jmenuje SIPO a trvalý příkaz. 

Největší úspory, které lidi vůbec neřeší, jsou na dlouhodobých a pravidelných měsíčních platbách. Zálohy na energie, vodu a teplo, životní a úrazové pojistky. Platby za mobil, internet a PHM.

Jednou nastavíte trvalý příkaz a "žijete v blahé nevědomosti", že je to tak správně. A peníze Vám takto korunka po korunce každý měsíc odtékají z Vašeho účtu? 

Kolik měsíčních pravidelných plateb Vám mizí? Kdy jste si naposledy dělali kontrolu, zda a kolik můžete ušetřit. Na elektrice třeba stovka, na plynu dvě. Na pojistkách a na vodě další penízky.

Nastavíte trvalý příkaz a každý měsíc Vám z účtu odtékají Vaše peníze. Strhávají Vám peníze za vodu, pojištění, elektrickou energii a zemní plyn. Platíte internet a poplatky na účtu. 

Antonín Burďák
Antonín Burďák
autor knihy KDYŽ VÍTE PROČ?

obyčejný kluk, který chce pomáhat lidem

Na osmi fakturách z deseti, vidím jak někteří dodavatele energií nehorázně zneužívají nevědomosti lidí. Znáte tu masovou reklamu OPĚT ZLEVŇUJEME CENU PLYNU!!! Píše se rok 2016! Ano, zlevnili plyn z částky 979,- na cenu 958,- Korun.

Ceny alternativních dodavatelů se pohybují kolem 700,- Kč Lidé stále prodělávají i 258,- Kč na 1MWh. U rodinného domu se spotřebou 22MWh přichází o 6 870,- Kč. Další příklady naleznete níže v textu.

 

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Kde hledat úspory? 

Úspory naleznete všude. Elektřina, plyn, voda, její ohřev a teplo. Ušetřit můžete i na pojištění zdraví, majetku i odpovědnosti. Další úsporu můžete zajistit na spotřebě PHM. Jak můžete uspořit? Čtěte dál! 

Samozřejmě ušetřit můžete na každém nákupu. Hlavní důvod, proč lidi zůstávají chudí, jsou impulzivní nákupy. Pokud budete kupovat jen to co potřebujete, určitě ušetříte.

Snížení nákladů Vám zajistí úspory. Úspory, které neutratíte Vám přinesou pohodu. Úspora totiž znamená budování finanční rezervy. Finanční rezerva s sebou přináší jistotu

Jak jednoduše snížíte náklady na bydlení, bez nudného studování faktur za energie, hledání nejlevnějšího dodavatele energií a každoročního studování ceníků. Čtěte dál. 

Kde najdete úspory například na elektrické energii?

Rozdíl mezi klasickou 100W žárovkou a LED žárovkou se stejným výkonem je úspora cca 88%.

Čím máte nižší spotřebu, tím méně zaplatíte za její odběr! Tedy ušetříte peníze!

Víte jaký je největší "žrout" elektrické energie u Vás doma? Víte, který elektrický spotřebič má nadstandardní spotřebu?

Chcete spočítat, kolik byste mohli ušetřit jeho výměnou? Každá úspora je Váš nový příjem.

další tipy

Ušetřete náklady na zemním plynu?

V domácnostech není mnoho spotřebičů na zemní plyn. U domácností, které plyn využívají k ohřevu vody a topení doporučuji pravidelné revize a čištění spotřebičů.

Jen správně funkční spotřebič má nízký odběr. V každém případě zjistěte si jaká se pohybuje cena na trhu a za jakou cenu Vám dodavatel prodává plyn.

další tipy

Jak ušetřit na vodě a ohřevu vody?

Průměrný Čech denně spotřebuje 110 litrů vody. Z toho až 75% padne na osobní hygienu. To ročně pro rodinu 4 lidí znamená skoro 200.000 litrů vody za skoro 15.000 Kč...

Když pustíte vodu z kohoutku na plný průtok, pak jím 1 litr proteče během tří vteřin. Koupání lze vyměnit za sprchování. V rámci ještě větších úspor je možné ...............

další tipy

Dá se ušetřit na pojištění života a zdraví?

Samozřejmě dá, ale je nutné zachovat závažná rizika, jejichž absence by mohla vážným způsobem narušit finanční zajištění v případě nenadále životní situace. 

Víte, jaká máte sjednané pojištění? Co vše máte pojištěno? Zdraví, majetek, odpovědnost? Víte, na co jste pojištěni a jak jste pojištěni?

Máte v životní pojistce kapitálovou nebo investiční složku? Víte jaké Vám nabízí úročení?

další tipy